Jak pomáhá Pravopisně.cz rodičům žáků

Pro rodiče našich návštěvníků jsme připravili tuto rozcestníkovou stránku, kde se dozví, jaké výhody má náš češtinářský portál pro jejich potomky.

Jaké jsou výhody Pravopisně.cz pro rodiče:

Domácí procvičování

V základu ulehčujeme domácí procvičování pravopisu, gramatiky, větných rozborů a literatury. Vyšší stovky cvičení zajišťují to, že si každý najde ty pravé pro procvičení svých znalostí. Díky tomu může Pravopisně.cz výrazně pomoci jak v klasickém učení nových češtinářských jevů, tak i procvičení stávajících vědomostí.

Filtrování cvičení a pravidel

Díky ručně tříděným cvičením si každý žák může najít učivo vhodné pro jeho školní ročník i případnou obtížnost a typ cvičení. I jeho výběr zohledňuje vlastnosti žáka a díky zábavnějším typům cvičením si lépe osvojuje nové pravopisné jevy.

Statistiky procvičování

Díky novým studentským profilům (které jsou v základní podobě zdarma) získáte jako rodič přehled o veškerém procvičování vašeho potomka na našem portálu. Na profil jsou napojené oblíbené doplňovačky, pravokvízy, pravoxesa, pravocvika i testy/kvízy = tedy hlavní procvičovací část našeho webu. V on-line statistikách jasně vidíte zlepšování vašehoho dítěte, jaká cvičení zkoušel, jakou měl ne/úspěšnost a další užitečné parametry.

Zvukové diktáty

Zvukové diktáty už jsou dlouhodobě nejoblíbenější typ cvičení u nás – jsou to reálně namluvené diktáty, které si musí žák sám psát na papír a poté si je dle klíče i vyhodnotí. Jednotlivé diktáty jsou rozdělené na 3 části přesně dle školní metodiky:

  • rychlé úvodní přečtení,
  • pomalé a postupné čtení jednotlivých vět,
  • rychlé závěrečné přečtení.

Tyto diktáty jsou také roztříděné dle úrovně i typu, takže si je mohou žáci užít v každém ročníku ZŠ či SŠ.

Připravujeme:

  • pravidelné automatické reporty o výsledcích žáka/studenta na e-mail rodiče,
  • mnoho dalšího…