Jak +Pravopisně.cz pomáhá češtinářům a rodičům

Dlouhodobě chceme pomáhat Čechům s jejich mateřským jazykem. Primárně na tom pracujeme skrze portál Pravopisně.cz. Měsíčně naše pravopisná cvičení využívá více jak 600 000 návštěvníků z celé České republiky. A nejsou to jen žáci a studenti základních, středních a vysokých škol, ale i jejich učitelé.

Ti si u nás pravopis procvičovat nemusí, ale dělají přípravy do školy, vybírají vhodné diktáty pro domácí úkoly svých žáků, čerpají inspiraci, využívají příklady ve článcích, …

Pomáháme tisícům učitelů českého jazyka

Právě pro ty jsme v roce 2013 připravili unikátní funkci, díky které si mohli u pravopisných cvičení (ve formě doplňovaček) stáhnout zadání (s vynechanými místy pro vyplnění) a poté i řešení (již s vyplněnými všemi políčky). Tuto funkci využívá přes 3000 učitelů češtiny a jejich počet stále roste.

Ale učitelům to nestačilo, neustále si psali o nové a nové funkce, které jsme ve stávající podobě na Pravopisně.cz realizovat nemohli.

Proto vzniklo samostné, ale přesto příbuzné +Pravopisně.cz!

Je to unikátní generátor pravopisných cvičení (prozatím jen těch), které si učitel může vytvořit na míru svým potřebám a úrovni žáků. Může si vytvořit jen mono-tematické diktáty jen na vyjmenovaná slova. Nebo jen na psaní velkých písmen.

Generátor pravopisných diktátů +Pravopisně.cz

Ale umožňuje (a to je zajímavější část) smíchat jednotlivé pravopisné jevy do 1 diktátu. Který dle libosti může obsahovat rozdílné obtížnosti jednotlivých jevů a celý diktát si na 1 klik připravíte do formátu .pdf, který hned můžete vytisknout a rozdat žákům ve škole.

Co tedy umí:

  1. vytvářet pravopisné diktáty,
  2. míchat jednotlivé pravopisné kategorie,
  3. vybírat jevy z jednotlivých obtížností,
  4. generovat diktát v pdf,
  5. zpětně upravovat a generovat diktáty z vlastního archivu,
  6. připraví zadání i řešení,
  7. u řešení najdete i vysvětlení pojmu.

Webovou aplikaci používá pro přípravy na školní diktáty stovky učitelů z celé České republiky! Přidejte se k nim, ušetřite stovky hodin příprav!

Není jen pro učitele, ale i pro…

Původně to v plánu nebylo, ale tato aplikace je vhodná nejenom pro učitele, ale také pro rodiče a jejich potomky. Mohou si také vytvořit pravopisné cvičení na míru potřebám konkrétního dítěte a hned ho na papír vyplnit i vyhodnotit. Díky přidanému vysvětlení dokáže každý svému dítěti vysvětlit, proč se v daném slově píše například měkké a ne ypsilon.

+Pravopisně.cz využívá už nižší desítky rodičů pro domácí přípravu. Podívejte se na jejich reference a vyzkouštejte si naši aplikaci také.