Diktát pro střední školy (63)

 

Další diktát pro středoškolské studenty je tu. Máte mladšího sourozence na střední škole? Doporučte mu tento on-line diktát.

Když chce někdo příje trávit večer může si vybrat protože je tu televze, kno, divadlo, knížk. Ale co měl dělat lidé před dvěm st lety? Bograf nebl divadla bys počítal a navíc hrál jen německ nebo italsk a většina lidí neměla přístup. A tak lidé seděl doma v chalupě a aby jim nebla dlouhá chvíle vypravovali co zažil i co nezažil. Vymšleli si strašidelné i veselé příběh. Čím bl strašidelnější nebo veselejší tím víc se mi líbl. Také si společně četl knížky kterých však bylo jako šafránu. dnes dal na jednu hromadu všechny knihy které kdy všl byla by to asi největší hora věta. se našel horolezec, který by dokázal dolat. Jenomže knih se nedělají hory knihy se čtou hlavně dobré knihy. Na ty špatné lidé časem zapoli. Těch dobrých je vždycky méně a takových které si lidi přečtou i za sto let b ještě míň.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(Obrázky z českých dějin a pověstí, upraveno)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému