Střední škola

Pro studenty středních škol jsme vybrali a připravili sérii náročnějších pravopisných cvičení. Ze základní školy by všichni měli ovládat základy pravopisu na jedničku, takže jistě pro ně budou tyto obtížnější pravopisné testy jednoduchým úkolem. Pokud ne, mohou si zopakovat pravidla pravopisu - to každopádně doporučujeme i mladším žákům, ba dokonce i rodičům.

Určování druhů vedlejších vět 18

Procvičte si určování vedlejších vět v tomto testu o deseti otázkách, můžete se díky němu připravit na přijímací řízení na střední školy nebo na didaktický test, který je součástí maturit.

Pokračujte

Vyjmenovaná slova po F 2

Připravili jsme pro vás náročnější pravopisný diktát zaměřený na vyjmenovaná slova po písmenu F. Dávejte pozor – vybrali jsme obtížné jevy, které jsou na pomezí chytáků a výjimek.

Pokračujte

Určování druhů vedlejších vět 12

Kdybychom udělali analýzu hledanosti, tak na prvních příčkách budou určitě vedlejší věty. Tato látka není příliš oblíbená, učit se začíná od 7. třídy základní školy a provázet vás bude i na střední školy, učiliště i gymnázia.

Pokračujte

Určování druhů vedlejších vět 11

V tomto cvičení se zaměříme na určování vedlejších vět, což je neoblíbená látka základních a středních škol. V 10 úlohách bude vaším úkolem určit správně druh vedlejší věty (vyznačená tučně v souvětí).

Pokračujte