Diktát – střední škola/přijímací řízení na SŠ (64)

 

Připravit se s předstihem na přijímací řízení na střední školu se vždy hodí. Psali jste si o náročnější a delší cvičení, než která tu běžně publikujeme. Snad vám bude cvičení o 64 úlohách stačit.


V ožnově od adhoštěm hrál vořákovu umoresku. Sólista ražského árodního divadla ale odjel na taré ělidlo v abiččině údolí, takže ho musel zastupovat istr ovák, který se vrátil od enevského jezera na ový ok večer. Ještě pře představením se vdal do rkonoš. Jen vstoupil na ernou oru, vzpol si, že nemá s sebou sebrané spis iráskovy a že nezaplatil předplatné za aši řeč. Když se vracel potkal ervenou arkulku. Rozebíral spolu poslední schůz alného sromáždění rganizace spojench národů a pak přešl ke změnám na inisterstvu pravedlnosti. ováka rozhovor tak rozrušil že si zapálil partu a vzpol si na to, že ještě jako student ražské univerzity chtěl odjet k gejskému moři a pak dále na lízký ýchod. Před očima mu běžel obrazy pádu íše ímské, z elké rancouzské revoluce, bitvy na oravském poli i z ruhé větové války. Poté odešel ze souboru a hrál dlouho v ivadle áry imrmana. Nyní je pochován na yšehradě.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

3 komentáře ke článku Diktát – střední škola/přijímací řízení na SŠ (64)”

 1. Vojta Joska napsal:

  Myslím, že až se to po studentech bude požadovat při diktátu na SŠ. Často tam jsou věci, které se na ZŠ neučí. Kdyby se mělo učit každé slovo, tak nevím, kde bychom byli s látkou…

 2. Standa Vonášek napsal:

  Zdravím,

  Myslím si, že tento diktát má nějakou uroveň ,ale můj názor je takový, že věci,¨které jde jsou publikovány se ani na základních školách neučí.

  • Tomáš Tuček - Pravopisně.cz napsal:

   Dobrý večer,

   ano, je zde i spoustu věcí pro studenty středních škol, takže je možné, že naleznete něco trochu mimo, ale veřte, že většina látky se na ZŠ učí. 😉

Pošli tento příspěvek svému blízkému