Diktát zaměřený na přijímací zkoušky na střední školy (87)

 

Blíží se období přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol a gymnázií. Proto pro Vás máme tento rozsáhlý diktát, kterým procvičíte celou škálu jevů.


Maminka mje nádobí. Tatínek uzavřel v b pln. Mt psa je velká starost. Koupili jsme si nový nábtek. Babiččiny blinky krásně voní. L hora je prázdná. Babička přes den zamká. Kamarádka spí s plšáky. Pavel je velmi bstrý žák. Obvatelé nglie mluví anglicky. V Litomšli se narodil Bedřich Smetana. V zoologické zahradě jsme vděli v kleci vra. Na zahradě se vřilo listí. Hlemžď se plazí pomalu. Brácha pořád pltvá vodou. Ráno jsem slšel kokrhat kohouta. Jan je občejný žák. V obváku nám běhá mš. Přistáli jsme na letišti v Ruzni. V noci mě otravoval hmz. Proti mně se rozeběhl bk. O prázdninách čas plnul rychle.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Text: Petra Wagenknechtová (Univerzita Hradec Králové)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Jeden komentář ke článku Diktát zaměřený na přijímací zkoušky na střední školy (87)”

  1. Elis a Červík ♥ napsal:

    Zábavné a dobré cvičení 🙂

Pošli tento příspěvek svému blízkému