Diktát – přijímací zkoušky na střední školu (46)

 

Připravte se na přijímací řízení na střední školu s novým pravopisným cvičením. Má 46 úloh – mnohé z nich Vám mohou dělat problémy. Pokud některé z úloh nezvládnete, zkuste si problematický jev procvičit ve cvičeních specializovaných na daný jev.


Karel Čapek

V letošním roce si připomeneme 110 výročí narození arla apka. Světlo světa patřil jako syn lékaře v alých Svatoňovicích na áchodsku. Po studiích v Praze Berlíně a aříži pracoval většinou jako novinář a zabval se literární tvorbou. První jeho práce vznikaly ve spolupráci s bratrem Josefem známm malířem. Mezi jejich společná díla patří soubor povídek rakonošova ahrada nebo divadelní hra e ivota hmyzu. Mezi autorov nejznájší práce patří román Hordubal Povětroň a Obyčejný život. Vpráví v nich o vyšetřování ordubalov smrti o neznámém člověku který umírá po letecké havárii a o muži který teprve ke stáru přemýšlí nad svým životem. to příběhů autor vužívá k úvahám o možnostech lidského poznání. Karel Čapek byl i jedním kandidátů na obelovu enu. Jeho mnohostraé dílo však bylo přerušeno náhlou smrtí v roce 1938. Nejvýznajším oceněním je však pro spisovatele přízeň čtenářů a té se autorov dostávalo a dostává hojnou rou.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(Použito při přijímacím řízení na Střední zemědělské škole v Havlíčkově Brodě)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému