Doplňování čárek – souhrnné cvičení 3 (13)

 

Dělají vám problémy čárky ve větách? Tak právě pro vás tu máme souhrnné cvičení k procvičení čárek ve větách. Text je od spisovatele Eduarda Petišky (1924 – 1987), který je známý především jako autor knih pro děti (Jak krtek ke kalhotkám přišel, Anička malířka atp.).


Byl jednou jeden mladík který zdědil po otci veliké jmění. Ale kolik máš dnes, nemusíš už mít zítra. Mladík utrácel a utrácel, celé otcovo bohatství mu proteklo mezi prsty jako krátký liják. Když prodal posledního otroka nezbylo mu nic jiného než aby se dal najmout a pracoval za mzdu jako dělník. Rok tak žil a očekával zrána u dlouhé zdi s ostatními dělníky, kdo si ho najme. Jednoho dne se u něho zastavil krásně oblečený stařec a oslovil ho: „Vidím mládenče že jsi zažil lepší časy. Kdybys chtěl, najal bych tě na lehkou práci, která je těžká.“ „Jak tomu mám rozumět?“ podivil se mladík. „Je nás deset starců a bydlíme spolu v jednom domě. Peněz máme dost ale nemáme nikoho kdo by nám posloužil.“

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(Eduard Petiška)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému