Doplňování čárek – souhrnné cvičení 5 (14)

 

Doplňte čárky v textu prozaika Heinze Güntera Konsalika (1921 – 1999), který patří k nejvýznamnějším německým autorům. Napsal několik desítek dobrodružných románů, které byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Kosalik vystudoval germanistiku, dějiny divadla a umění.

Známá díla: Lékař od Stalingradu, Bylo jich deset, Jantarová komnata, Červený šíp a další.


Jezdec který se pomalým cvalem blížil k mlýnu, nevypadal na to že má naspěch. Několikrát zastavil svého bílého koně zdejšího plemene a přehlédl očima široké okolí a jezero. Klusal vysokým rákosím přes malé tůňky a pomalu se blížil ke mlýnu z jezerní strany. Než seskočil z koně prohlédl si ještě celou krajinu důkladně dalekohledem. Především ho zajímala ulice která vedla do centra městečka. Byl to štíhlý muž jehož oblek byl ušit na míru měl úzký knírek v dlouhém obličeji. Černé vlasy koketovaly se stříbrnými nitkami, které na spáncích vytvořily šedé pruhy. Sklouzl ze sedla a přivázal koně u starého kůlu. Ještě jednou se rozhlédl pak šel rázným krokem k jednomu oknu mlýna a zaklepal.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(H. G. Konsalik, upraveno)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému