Koncovky podstatných jmen pro 4. ročník (16)

 

Ve 4. ročníku základní školy se začíná pracovat se vzory podstatných jmen, tudíž i s jejich koncovkami, které jsou zásadní pro správný pravopis. Navíc nás tyto vzory provází od prvního stupně až do dospělosti, proto je nepodceňte.

Toto souhrnné cvičení je určeno především pro žáky základních škol, ale mohou ho využít klidně i dospělí, kteří už si pravopisem podstatných jmen nejsou tolik jisti.


Na neb se neobjevil ani mráček. Mravenc ohmatávají tykadl překážky, které jim stojí v cestě. Údolím protékala bystrá říčka. Na mělčině se pohupovala bílá loďka s vesl. Na polích je mezi stébl obil mnoho děr. Přebývají v nich myš. Za vsí jsou velmi hluboké les. Nemáš potíže se zub? V lese rostou dub i bříz, na poli zase vidíme obil. Kapk ros se třpytí na stoncích tráv jako vzácné drahokam.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému