Diktát – souhrnná vyjmenovaná slova 8 (55)

 

Vyjmenovaná slova se učí už v druhé třídě. I tak ale dělají problém hodně lidem. Procvičte si je díky našemu souhrnnému testu.


Žila bla jedna mš jménem liška, která chtěla mt spoustu přátel. Vdala se tedy na mtinu. Nad mtinou poletoval vr, a tak liška zaběhla do lesa. Bstrému vru ale neutekla. Chytil ji do zobáku a unášel ji v dáli. Mška se nevzdávala a snažila se mu vkroutit. Podařilo se, když bl nízko nad bdlem u kurníku. Mš spadla na kohouta, který právě seděl na svém bdlu a počítal slepice. liška bla celá uvzlkaná a kohout nevěděl, o co jde. liška se uklidnila a zeptala se kohouta, kde je a jak se dostane zpátky do Bdžova. Kohout jí doporučil v blzké vsi dobrého stopaře hlemždě. Hlemžď jí poradil, aby šla kolem pole, kde rostou ponky a jiné luční kvítí a dále kolem řeky. „Za řekou by to měl btBdžov!“ řekl hlemžď. Mška se tedy vydala na cestu. Když dorazila k řece, tak zakolsala a spadla do vody a splnula s ní. Přes velkou námahu a pomoc slepše, který se vhříval na vsokém kmeni, se dostala ven z vody. Slepš jí nabídl, zda se s ním nechce vhřívat. liška souhlasila s jeho nabídkou a lehla si vedle něj. Jak se vhřívala, tak se jí v blých chloupcích třptily kapky vody. V dáli se ozval tlukot kopt krásných kobl a za nimi se blskalo. Bude zřejmě pršet. Mška pozvala slepše k ní domů. Bylo to trochu moc daleko na tak malá zvřátka. V půli cesty se ve vzduchu začaly třptit první kapky, ve kterých se odrážely paprsky slunce a na zemi po sobě zanechaly malé mokré fleky. Na trávě zase vytvářely třptivou ozdobu, tak jako drahokamy na šperku. liška se slepšem epou se rychle schovali pod babkou. Tam si povídali o lidech z Bdžova až do té doby, než přestalo pršet.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(zdroj: www.milujemecestinu.cz, autoři: Kristýna Smatanová, Jana Machačová)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému