Diktát pro 4. ročník ZŠ – „Stříbrn_ groš“ (35)

 

Doplňovačka má tu výhodu, že Vám nabídne možnosti, z kterých vyberete tu správnou. Nemusíte tak hádat, ale máte určitou nápovědu, co mělo být v úloze vyplněné.


Stříbrn groš

Bl jednou jeden groš. Bl leskl a nov. Skákal a zvon jásal: „Sláva, te se dostanu do širého věta!“ A dostal se tam. D ho pevně drželo v teplch ručkách a lakomec v chladnch prstech. Starš lidé ho mnohokrát obracel, zatímco mládež ho vždcky dala dál. Byl to stříbrn groš, obsahoval jenom velm málo měd a bl už celý rok ve světě. Putoval po zemi, kde ho razil. Potom se dostal na cestu za hrance jako poslední peníz omácí měn, kter zbl v peněžence cestujcího. Ten ani nevěděl, že ho mez peněz má, až se mu náhle dostal mezi prst. „Podívejme se, mám ště jeden groš domova,“ řekl, „ten může jet na cestu se mnou.“ A tak se přán stříbrnému groš splnlo. Dostal se do věta.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(H. Ch. Andersen)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Jeden komentář ke článku Diktát pro 4. ročník ZŠ – „Stříbrn_ groš“ (35)”

  1. Jan Sekyra napsal:

    Jo dobrá stránka a mohli by jste dat ještě trochu… nevím co říct 🙂

Pošli tento příspěvek svému blízkému