Diktát pro 4. třídu základní školy (24)

 

Učivo ve 4. ročníku na základní škole je mimořádně obtížné a důležité, protože se zde žáci poprvé setkávají s koncovkami podstatných jmen, shodou přísudku s podmětem a další řadou pravopisných jevů. Je tedy dobré pravopis v tomto ročníku neustále upevňovat, aby v něm žáci měli pevný základ.


Kočk a myš žil na válečné noze. Vžd to dopadlo stejně. Kočky pár myší pochytal a ostatní rozehnal. Proto se jednou na pol sešel myší sněm. Jeden mšák prohlásil, že je třeba kočky vystrašit. Jmenoval se generálem a vbral si několik velitelů. Nasadili si na hlavu bčí roh. Jenže kočk se jich nepolekal. Btva začala a končila stejně. Myš se rozutekl. Našl si útočiště v drách a skrších. Generál a velitelé dopadl zle. Vchod do jejich doupátek byl příliš úzk. Kvůli rohům se do děr nevešl. Hloupost znovu dostala za vučenou.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

 

P. Šrut: Ezopovy bajky (upraveno)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému