Určování vedlejších vět – cvičení (12)

24. 09. 2012 |

On-line cvičení na určování druhů vedlejších vět není nikdy dost. „Je to vedlejší věta předmětná? Nebo snad přívlastková?“ Psali jste si o další cvičení – tady ho máte. Celkově má 12 úloh.

1.) Odešel se zamračenou tváří a zdálo se , že se Filipa bojí, ačkoliv se jeho bázeň nevyrovnala jeho zášti.

2.) Stejně se jako dřív pokoušel poštvat lodní mužstvo proti Filipovi, a proto prohlašoval, že je to muž, který přivodí lodi záhubu, protože je spřízněný s Bludným Holanďanem.

3.) Filip brzy zpozoroval, že se mu všichni vyhýbají.

4.) Pomstil se tím, že prohlásil Schriftena za démona.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(F. Marryat – upraveno)

Stáhnout:

6 komentářů ke článku Určování vedlejších vět – cvičení (12)”

  • Dobrý den,

   správné odpovědi jsou vyznačené v cvičení zelenou barvou po vyplnění. Pokud tedy chcete zjistit, jaká je správná, musíte vybírat jednotlivé možnosti – když už nechcete využít cvičení pro procvičení.

   Ondřej M.

 1. Prosim vás můžete tam dát správné odpovědi, když to zkazíme? Jinak je to moc dobrý.

 2. Nemělo by se uvádět VV příslovečná přípustková, příslovečná místní atp.?

  • Nechtěli jsme, aby v tomto cvičení bylo tolik možností, takže jsme vybrali jen některé. Když se podíváte pořádně, tak se často nabídka odpovědí mění. Hezký den.

   • Tomáši, možná jste mě nepochopil. Myslím,že by žáci měli být vedeni ke správné odpovědi, učím je, že musí uvádět VV příslovečná přípustková, příslovečná místní atp. Stačí mi, když to uvedou zkratkou, tady vidí to, v čem je ve škole opravuji. Ale nechci bazírovat na detailech. Stránky jsou skvělé a studentům je doporučuji.

Pošli tento příspěvek svému blízkému