Diktát pro střední školy 2 (36)

 

Jste na střední škole a dělá vám problémy pravopis? Připravili jsme pro Vás větší cvičení (36) úloh, které patří do středně obtížných. Zvládli jste test bez chyby? Gratulujeme!


Bylo mi kolem šesti. Bráškové do své společnosti moc nebral. Nebyl jsem jich hoden. Přihlížel jejich radovánkám . Většinou jsem si na břehu řeky erounky jenom cucal prst. Nejraději chodil ugo s irkou na strůvek, kde chytali do ruk ryby v zelených řasách. Hugo byl hezký a jemn. Jirka byl pořízek a lump s kdekým se pral. Na ostrůvku rostl dlouhé čarokrásné zelené řasy které se podobal rozpleteným vlasům říčního vodníka skara. Ty vlas mu vlál po proudu, jako by ležel utopen v žlutém písku. Občas na řasách rostly kvítky nevím už, jakou měl barvu snad růžovobílou jako nevěsty. Bylo tu lko a v řasách se pásl jak na louce uchanky a berušky vodní. Parmy s ostatními rybam sem přijížděly a čapal po broučkách a mlaskaly jak prasátka. V té době nastoupili bratři jen v trenýrkách a promakávali řasysáhl na studené tělo ryb. Ryba trnula, pak vyrazila bráška se vzpamatoval a skočil po minul se, voda tříkala, bráška křičel. Jako rodeo.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(podle O. Pavla)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému