Diktát pro 8. ročník základní školy (41)

 

Diktát se smíšenými jevy je určen žákům 8. třídy základní školy, ale jistě i poslouží i dalším. Nebojte se 41 úloh a vrhněte se do vyplňování!

Mslbek je vlastně metana eského sochařství. Hloubil základy dopouštěl se jako ostatní om ve službě národu když vycházel z pravosti ukopisů (Záboj a Slavoj) a položil pevný základ eskému sochařství. Jako profesor na ražské kademii vychoval ve své škole první sochařskou generac. Také po sobě zanechal autoportrét. Modeloval se . Poprvé patrně z vlastního popudu a tato práce je takřka neznámá. Podruhé pracoval na autoportrétu zřej z popudu vnějšího. Myslbek se modeloval těsně po padesátce již jako hvězda českého uměleckého nebe. Sebejist vážný muž ověnčený poctam které přij se samozřejmostí suveréího umělce umístil ve své blíkosti sedm reléfních podobzen svých přátel a maminky. Portrét budí dojem jistot cílevědomosti, spravedlivosti i mužské cudnost. Do jisté mír překvapuje volnost modelace hraničící až křehkostí tedy způsob práce u yslbeka dosti neobvklý.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému