Diktát pro žáky 8. a 9. třídy ZŠ (41)

 

Máte problémy s pravopisem českého jazyka? Procvičte si ho v našem novém diktátu, který je zaměřený hlavně na vyšší ročníky druhého stupně základních škol.


Slavné případy detektiva opretinky

Zřejmě si vzpomínáte na soukromého detektiva iřího opretinku. Zapsal se nám do pati kvůli své zapotlivosti, svma upří mrkajícíma ponkovýma očima a svěžím dechem od žvkaček interfresh. Jeho prvním případem bylo hledání traceného pejska. Detektiv se musel vdat až do exasu, aby hlédl a prozkoumal město allas. Cestou se však tratil, a tak ho musela tajší policie hledat. Mezitím byl obven i zatoulaný pes. Kopretinka byl zesměšněn, zatlo se mu před očima, tuhl a zrudl. Když se vzpamatoval, obl město a vrátil se domů. Dále měl řešit případ útočníka který se objevoval jen za úplňku a napadal občany města lbrechtice a tursty, kteří stanoval u blízkého lesa umpachov. Kopretinka se celou dobu tvářil taje. Ukázalo se že útočníkem je divoké prase, před kterým detektv zbaběle utekl. Nakonec mu blo svěřeno všetřování vraždy pěváka ěláska. Od svědka se dověděl, že jednoho květnového dne se pvec procházel po zahradě. Vědělže je v nebezpečí, protože ráno obvil ve schránce vhružný dopis. Najednou se zatáhlo, obloha zčernala a silně zahřlo. Detektiv se lekl a běžel, co mu nohy stačil. To bl konec jeho karéry.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

3 komentáře ke článku Diktát pro žáky 8. a 9. třídy ZŠ (41)”

  1. nwm co sem :D napsal:

    Moc vám děkuji za tyto stránky, pomáhají mi ve škole, když píšeme diktáty 🙂

  2. Katie napsal:

    Albrechtice – v diktátu jsou špatně obě možnosti.

Pošli tento příspěvek svému blízkému