Diktát pro žáky 8. třídy ZŠ (40)

 

Vadí vám špatné známky z českého jazyka? Procvičte si jevy z diktátů v našem novém cvičení. Diktát je zaměřen především na učivo 8. ročníků základních škol.


Z deníku Jožky Srdíčka 13. května 2002

Dnes jsem se vdal na výlet k amutí kále. Chtěl jsem obvit nejtajejší jeskyni v horách. Měl jsem velké sebevdomí a nebál jsem se. Jsem ale zapotlivý a nechal jsem doma mapu, ale ke skále jsem dorazil. Rostl před n světlé květiny. Nemohl jsem uvěřit svm očím a tuhl jsem. Mezi květy ležel medvě. Měl obmné břicho, ponkové oči, světl kožich a červené trčko. Byl to medvídek ú. Za chvíli se u amutí kály sešl i ostatní medvídkov kamarádi. Hned se hromáždili kolem . S napětím jsem čekal co se bude dít. Měl jsem strach, že budou chtít svázat, ale zvířata mě pozvala na narozeninov oběd. Medvídek ú dostal mnoho dárků. Prasátko mu vnovalo koloběžku, na které medvěd několikrát obl skálu. Chtěl jsem večírek pestřit, a tak jsem zpati zapíval pět písniček. Už se setlo a začal svítit hvězdy, ale lesem okolo amutí kály stále zněl náš pěv. Bylo nám spolu moc příje a nikomu se dlouho nechtělo jít domů. A tak jsem se kamarádil s medvídkem ú.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  
Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému