Obtížné doplňování čárek v souvětí (22)

 

Chcete dát zabrat svým mozkovým závitům? Zkuste je potrápit novým obtížným cvičením na doplňování čárek do souvětí.

Nad jižní Moravou se rozhořel nedělní den. Žhavé slunce sálalo bělostným jasem který pálil jako oheň. Lužní lesy vzpínaly své koruny vysoko od země.

Za takového poklidu zakroužil nad luhem velký rozepjatý stín a vzápětí na loučku na níž stálo rybářské autíčko přisedl čáp. Vážným krokem měřil louku napříč k lesu který loučku obklopoval.

U kraje lesa nastal zase klid který tam vládl než čáp přiletěl. Vážky velcí letci a jemné motýlice střídaly oba břehy toku jako by přenášely vzkazy z lužního lesa na louku a naopak. Jejich poselství bylo zbytečné. Stromy měly hlavy vysoko, duby, topoly, javory i jilmy viděly všechno. A co ušlo jejich pozornosti to jim řekl vánek který občas přetáhl rovinu jako tichoučká vzpomínka. Ten hovor slyšely rákosiny vody a luhy a celá krajina byla zpravena o všech novinách.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(J.Tomeček)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému