Velká písmena pro 3. – 4. ročník ZŠ (28)

 

Procvičte si psaní velkých písmen v novém on-line diktátu – vybrali jsme úlohy (celkem 28), které jsou vhodné pro procvičení učiva, které se běžně probírá v 3. -4. ročníku základní školy.


Dnes vám chci povídat o ulákovi, který se jmenoval rantišek rál. Ten tulák chodil po celém větě. Byl až v rutnově a v radci rálové a ve kalici a dokonce až ve odolově a aršově. Jeden čas sloužil také u mého ědečka v ernově. Ale dlouho tam nevydržel. ebral svůj raneček a šel dál do světa. Zastavil se v odměstečku a přemýšlel, má-li si jít k lčkům pro housku nebo k tarému panu rouzovi pro rohlík. Najednou mu vítr sebral klobouk, kutálel se přes pu k ychrovu a za ychrovem k álesí a ke tyni a přes ostelec ke bečníku a přes celý ronov až do áchoda. Tam ho teprve rantišek hytil.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(Podle Karla Čapka, upraveno)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému