Doplňování čárek pro 6. – 9. ročník ZŠ II (17)

 

Správné psaní čárek nebylo nikdy jednoduché – my jsme pro vás připravili speciální diktát, které vám pomůže s procvičením psaní čárek ve větách. Úroveň diktátu je nastavena pro ty, kteří navštěvují 6. až 9. ročník základní školy.


Pro koho vlastně píše napadlo ho náhle. Pro budoucnost? Pro ty kteří se ještě nenarodili? Jeho myšlenky chvilku bloudily kolem pochybného letopočtu na stránce. Poprvé si uvědomil závažnost činu k němuž se rozhodl. Jak může člověk komunikovat s budoucností? Buď bude budoucnost připomínat současnost a v tom případě mu nikdo nebude naslouchat anebo se bude od ní lišit a potom je jeho trápení zbytečné. Nějakou dobu seděl a hloupě zíral na papír. Zvláštní bylo že měl pocit jako by nejen ztratil schopnost vyjadřovat se ale že dokonce zapomněl co chtěl původně říci… Vteřiny míjely. Jeho drobné ale dětské písmo se neuspořádaně rozlézalo po stránce.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(George Orwell, 1984 – upraveno)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému