Diktát pro 7. – 9. ročník ZŠ (25)

 

Procvičte si učivo 7. – 9. ročníku základní školy v obtížnějším pravopisném cvičení. Vybrali jsme méně frekventovaná slovní spojení, která by Vám mohla dělat problémy.


Postřižiny

Ta móda začala v hotelu a nížecí. Vojác přinesl nějaké přístroje. Ředitelé škol hromáždili už v šest hodin ráno školní mládež a přiřadil se všechn korporace tak jak postupoval čas, do velikého sálu vcházela fronta zvdavců. Vojáci každému občanov dal na ucho takové sluchátko jako u telefonu a v tom sluchátku se ozvalo škručen a pak se ozvala dechová hudba která hrála pořád olíne, olíne. Ta hudba nebla ani trochu krásná, ji hrál na dávno obehraé gramofonové desce avšak ta hudba se hrála v raze a vzduchem bez drátu se navlékala jak ni do ouška sluchátka až v našem mstečku.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Text: Bohumil Hrabal

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

2 komentáře ke článku Diktát pro 7. – 9. ročník ZŠ (25)”

  1. Tereza napsal:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak poznám kde má být v názvech velké písmena nebo malé např. KARLŮV MOST,ITALOVÉ,FRANCOUZSKÉ ŠPAGETY…. děkuji za odpověĎ

Pošli tento příspěvek svému blízkému