Větné členy 4

10 úloh | Typ cvičení Kvíz / test

Větné členy patří mezi jednodušší jevy ve větných rozborech – díky našim testům si skvěle procvičíte své znalosti a nebudete nikdy překvapeni při ostrých školních písemkách.

Spustit kvíz Zobrazit nejlepších 10

8 komentářů ke článku Větné členy 4”

 1. Dobrý den, bezva věc k procvičování. Více takových fajn věcí. EN

  • Krásný den, děkujeme, jsme rádi, že Vám Pravopisně.cz pomáhá. 😉

 2. Dobrý den,

  U otázky 4 jsem na první pokus dal odpověd b) a měl jsem ji špatne, správně byla odpověd a). Ale při druhém pokusu jsem označil odpověd a), ta byla překvapivě také špatně, a podle testu byla správně odpověd b).

  Nevím co se stalo, ale asi tam bude nějaká chyba.

  S pozdravem,
  Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   teď jsem otestoval celý test i funkčnost, vše je v pořádku. Pochopitelně je správně odpověď b). Je možné, že si váš prohlížeč pamatuje předchozí verzi testu, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ovšem děkujeme za připomínku, kdyby se problémy opakovaly, napište nám, prosím.

   S pozdravem

   Tomáš Tuček

 3. Dobrý den,

  v testu Větné členy 4 v otázce č. 5. je „autobusem“ určeno jako PU způsobu, podle mne jde ale jednoznačně o PU prostředku (což v možnostech vůbec není).

  S pozdravem
  Denisa

  • Krásný den Deniso,

   máte pravdu „autobusem“ je opravdu PU prostředku, ovšem jistě víte, že PU prostředku je pouze jeden z druhů PU způsobu. Takto bližší určení se nyní určuje především na vybraných gymnáziích, proto jsme zvolili lehčí variantu. Máte-li zájem i o obtížnější cvičení, tak určitě nebude problém takové vytvořit. 😉

   Mějte se fajn,

   Tomáš Tuček

 4. Máte chybu v testu: Testy větné členy 4 (11) v úkolu číslo 10.
  Myslíme si, že by tam mělo být příslovečné určení přípustky.
  A v úkolu číslo 5 máte místo autobusem aoubusem.
  S pozdravem Ka.

  • Krásný den,

   děkujeme, otázku jsme odstranili, chceme ji využít do obtížnějšího testu na větné členy. Otázku č. 5 jsme opravili. Krásný den, T. Tuček.

Pošli tento příspěvek svému blízkému