Procvičování s/z 4 (21)

 

Především žáci druhého stupně jistě ocení naše nové online cvičení z pravopisu, které vám přinášíme. Je zaměřeno na pravopis s a z na začátcích slov.


V zeleném údolí žil kouzelník, kterého nazvali neničitelným. Nedokázali ho ničit ani nejlepší bojovníci z ných krajů. Kouzelník dokázal vše ničit, lomit, vázat, a setřelit. Na čarodějku nalil hmotu, která už nešla mýt, kouzelníka Dobroděje vázal tak, že se Dobroděj sám nerovázal, Honzu Matěje lepil kou. Nikdo už kouzelníka nemohl nést. Když kouzelník červenal, to když chystá nový nápoj. Každý den pil nový lektvar, tuhnul, proměnil se ve traku a letěl potrestat lidi. Vždy důvodnil, proč lidi trestá. Déšť se zase nesl nebe. Kouzelník by v tu chvíli venku, deště se velmi bál, uklouznul, padnul z výšky a zemřel. ničil ho nakonec obyčejný déšť.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

3 komentáře ke článku Procvičování s/z 4 (21)”

 1. Dáša napsal:

  Dobrý den, jen chci upozornit na chybu: „z nebe“ nám bylo označeno jako chyba.

  Jinak skvělé tetsy pro moji druhačku!

  Dáša

  • Tomáš Tuček - Pravopisně.cz napsal:

   Krásný den,

   děkujeme, už jsme chybu opravili.

Pošli tento příspěvek svému blízkému