Procvičování s/z 3 (25)

 

V novém diktátu, který jsme pro vás připravili, vás čeká 25 úloh zaměřených na procvičování psaní s a z na počátku slov.


Bylo jednou jedno písmenko S, které hodilo ze chodů nezbedné písmenko Z. Z se ale nedalo a táhlo S s sebou. hrnuli koberec a padli do odpadků, které byly nachystané do běru. razili i kočku, která tratila klubíčko. Písmenka si řekla, že se musí lepšit. A myslíte si, že se lepšila? Ani náhodou! Ty jejich působy, to by se jeden bláznil! Hned druhý den raniliraněného kocoura. Vykračoval si velmi elegantním působem a říkal si, že by měl trochu hubnout. Přestal jíst. Panička mu nachystala misku mléka a ještě nějaké dobroty, ale úplně se děsila, když našla kažené jídlo i mléko a rezivělou misku. S a Z se s kocourem senámili a přátelili, i když se mu často posmívali, že je tlustý. „Ty tlusťochu, měl by ses trochu tlačit a menšit, vždyť jíš jako slon!“ Kocour červenal a chtěl je bít, ale byl pomalý a písmena mu utekla.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

2 komentáře ke článku Procvičování s/z 3 (25)”

  1. bara napsal:

    moc kasny test uci se na tom skvele chci podekovat autorum co to napsali

    • Tomáš Tuček - Pravopisně.cz napsal:

      Krásný den, Báro, moc děkujeme! Opravdu nás to těší! 😉

Pošli tento příspěvek svému blízkému