Procvičování s/z 5 (27)

 

Nové cvičení na psaní s a z je zaměřeno hlavně na učivo druhého stupně základních škol. Ocení ho ale určitě i mnoho dalších.


pěvačka Zuza červenala. Konečně nastal den D. Všichni jsme očekávali první vystoupení nové hvězdy, pěvačky Zuzy. Probudila se do prosincového rána, slyšela venku pívat ptáky. Cestou do koupelny hodila skleněnou vázu. Když bírala střepy, ranila se na ruce. Najednou se děsila. Bylo už deset hodin a do příjedu managera jí bývala necelá hodina. vlékla si pyžamo, nesla z půdy vypraný kostým a připravila se. Když šla k autu, uklouzla na ledu a padla. Naštěstí si nic nelomila, musela ale sebírat texty, které se válely všude kolem. Nebývalo jí mnoho času, a tak pěv zkoušela v autě.
Diváci ji přivítali a po sále se rozezněl její nádherně barvený hlas. Jenže najednou se jí lomil podpatek a pěvačka spadla mezi diváky. Všichni se začali smát. Zuza se tyděla a červenala jako malina. Utekla do zákulisí, balila si všechny své věci, myla make-up obličeje a odjela domů. Její manager tisku dělil, že Zuzina kariéra nadobro končila.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  
Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému