Diktát pro 6. a 7. ročník ZŠ (60)

 

Přinášíme vám nový diktát, který ocení zejména žáci druhého stupně základních škol. Najdete v něm téměř všechny pravopisné jevy.


Náš neuvěřitelný výlet do hor

Jednoho větnového dne jsme jelna výlet cestou jsme se zastavil v muzeu. Z jedné místnosti jsme uslšeli zpv. Byl to starý obtavý průvodce který si vzpol na pověst o jednom zrestaurovaném obraze. hromáždili jsme se kolem něj abychom hlédli ten povstný obraz. Byl na něm namalovány hory obraz vypadal velmi taje a poutavě. Najednou se stalo něco zvláštního obraz se otevřel a my jsme do něj vstoupil. Nemohl jsme tomu uvěřit. Úplně jsme oněli. Po kamenech horského potoku poskakoval chlapeček který koušel pívat jako pěnkava: „V květnu květiny kvetou hvězdy dávají pěkné světlo, vda je skvělý obv…“ Potom se před námi obvila velká louka plná ponek. Přemsl hned natrhal květiny a dal je ětce, která zčervenala. K tomu j ještě paměti vyprávěl hstorický příběh. Šli jsme dál pěšky z ničeho nic vjel prudce do zatáčky blázniv medvěd na koloběžce. Medvěd se zastavil seskočil z koloběžky a taje se na nás díval. Měli jsme strach, že si nás chce dát k obdu. Ale vtom se znilo počasí, medvěd se bouřky asi bál protože kočil pátky na svou koloběžku několikrát nás obl a zmizel. Věra řekla, že tajší zvířata jsou opravdu neuvěřitelná. Najednou někdo vkřikl, že jsme se ztratili. Chtěli jsme se toho světa dostat zpět domů, ale nikdo si v tu chvíli nevzpol na cestu ven. Vchod z obrazu jsme nemohli obvit. Bětka hlížela z kopce, jestli neuvidí světlo z vzdu do obrazu. klouzla po mokrém kameni spadla a skutálela se dolů. Naštěstí se nezranila, ale obvila místo, kudy vedla cesta ven. Skočili jsme za n dolů a rychle běželi k vchodu. Když jsme se zase ocitli v muzeu den už se blížil ke svému závru a m jsme jeli domů. Nikdo našemu příběhu nemohl uvěřit.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

3 komentáře ke článku Diktát pro 6. a 7. ročník ZŠ (60)”

 1. PartyPancakes napsal:

  Super procvičování.
  Díky Pravopisně.cz se lepším v českém jazyce. Superrrrr!!!

 2. Lenka napsal:

  Dobrý den,
  máte chybu ve slově „oněměli“. Nepíše se tam mně.

  • Tomáš Tuček - Pravopisně.cz napsal:

   Krásný den,

   děkujeme, máte právdu. Byla tam chyba v souboru, už je vše opraveno.

Pošli tento příspěvek svému blízkému