Diktát – souhrnná vyjmenovaná slova 2 (28)

 

Opět tu máme jedno procvičování, které je zaměřené na vyjmenovaná slova. Ty jsou u nás velmi oblíbená a žádaná, takže vám můžeme zaručit, že se na diktáty a pravopisná cvičení připravíte komplexně.


Maminka mje nádobí. Tatínek uzavřel v b pln. Mt povinnosti. Koupli jsme si nový nábtek. Babččiny blinky krásně voní. L hora je prázdná. Babička přes den zamká. Kamarádka spí s plšáky. Pavel je velmi bstrý žák. Obvatelé Angle mluví anglicky. V Ltomyšli se narodil Bedřich Smetana. V zoologické zahradě jsme vděli v kleci vra. Na zahradě se vřilo listí. Hlemžď se plazí pomalu. Brácha pořád pltvá vodou. Ráno jsem slšel kokrhat kohouta. Jan je občejný žák. V obváku nám běhá mš. Přistáli jsme na letišti v Ruzni. V noci mě otravoval hmz. Proti mně se rozeběhl bk. O prázdninách čas plnul rychle.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(zdroj: www.milujemecestinu.cz, autor: Jan Bláha)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

2 komentáře ke článku Diktát – souhrnná vyjmenovaná slova 2 (28)”

  1. klára napsal:

    ja měla 2 chyby

  2. Baruška Bohuslavová napsal:

    mam 1 chybu

Pošli tento příspěvek svému blízkému