Obtížný diktát – vyjmenovaná slova a jiné jevy (62)

 

Ve spolupráci s PhDr. Lukášem Zábranským (Univerzita Hradec Králové) jsme připravili diktát, u kterého by se zapotil jistě i pan Svěrák. Diktát má 62 obtížných úloh, které se zaměřují převážně na vyjmenovaná slova.


přebvali ve Volni, slchali mlnářov vmsly o tom jak polkal pelněk a jak při tom pkal, než se jím nastil. Později už jen přežvkoval ze zvku. Myslel si že se mlí, když slšel houkat sčka na blzké spce, když blskavý hmz oploval kopto jeho kobly, když občejně vkal vrům, mším i hlemžďům. A pak když se někde zablskla lsina a zavli jeho psi nabl pušku, vzal b bdlo, plivl si do dlaní a v blzké vžce, kde vsel vdle, si nalčil oblčej. Když lšaj bl do svíce, vymtal kvítka z oblí. Posbíral rozlit blek, přibl hřebík vší silou a každou chvíli odebíral závn od Milen. A každý den přemšlel o smslu své čiosti.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému