Souhrnné cvičení pro 8. ročník ZŠ 5 (12)

 

8. ročník na základní škole rozhodně není nejlehčím rokem. Množství učiva Vás může zahltit. Nenechte se tím odstrašit! Hlavně nepolevujte v úsilí. Například neznalost pravopisných jevů, které se probírají v tomto ročníku, by Vás později mohlo mrzet. Takže šup šup – procvičujte!


Když jsem se vracel domů, les te a taje šul. Letiště se nám líbilo, je prosté a moderní. V pozadí byla pkná vesnička s rodiými domky. Jen kdyby všude nebyl ty panelové domy. Vnitřní stěny byl postaveny ze sádrokartonu. Až v okycanských ulicích jsme se nemohli hodnout, jestli je výhodnější jet přes Plzeň, Starý lzenec nebo jinudy. Návštěvy deseti tisíc diváků nejsou zvlášností. Závěru šampionátu se zčastní čtyřiašedesát nejlepších mužstev.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Použitá literatura: PASTYŘÍK, S., VÍŠKA, V. Češtinářský inspiromat II. Češtinář, 2001, roč. 12, č. 4.

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

2 komentáře ke článku Souhrnné cvičení pro 8. ročník ZŠ 5 (12)”

  1. Kateřina napsal:

    Je to dobré akorát když uděláme hrubku pohlo by tam být zdůvodnění.. =)

    • Tomáš Tuček - Pravopisně.cz napsal:

      Dobrý den, Kateřino, bohužel je to časově nemožné, jelikož zde máme přes 250 cvičení, takže určitě přes 10 tisíc jevů. Kdybychom měli vkládat zdůvodnění ke každému, tak bychom nedělali nic jiného. Ale souhlasím – taky by se nám to líbilo 🙂

Pošli tento příspěvek svému blízkému