Diktát pro 7. a 8. ročník základní školy (29)

 

Připravujete se na zkoušení z pravopisu? Máme pro Vás diktát, který je určený pro 7. a 8. ročník ZŠ. Osmáci se zřejmě nezapotí, ale rozhodně budou muset prokázat znalost.

Nový rok 1607 přijel na ílém koni. Pak po tři dni a po tři noci sněžilo. Sněžné pápěří pokrlo vrch, lán polí i kopečky které osaměle vstupují z nížiny na Záhoří. Do bělostného roucha se oělo pásmo alých arpat a zbělel střechy na olíčském hradě na kasárnách, stájích kůlnách, komorách i psincích. Zima nasadila hermelínové čapk na komíny, bašty, oblouk arkád i na cimbuří střílen. Před ánocemi se nebe vjasnilo. A z nadhvězdných všin padl na zemi až do dřeně kostí pronikající mráz. Močály, bažiny, potok, mrtvá ramena oravy a koryto hradního příkopu pokryl silný škraloup ledu. Zamrzlá i divoka Moravěnka. Mrtv klid zavládl v lesích hájích na úzkých souvratích, kam oko dohlédlo.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(J.Čajak)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému