Vyjmenovaná slova po S (24)

 

Vyjmenovaná slova po S jste se jistě učili na základní škole. Opravdu si je všechny pamatujete dodnes? Zkuste vyplnit náš test z vyjmenovaných slov po S.

Měli jen jednoho sna. Říkali, že náš snovec se občas choval jako zlosn. Ty jsi bledý jako sr. Bylo schravé počasí. Rybník pomalu vyschal. Nesčkuj! Vidíš to skorčí hnízdo? Byl nacpaný jako ssel. Fandové při derby Slávie se Spartou občas hlasitě sčeli nelibostí. Spala verše z rukávu. Šetři slami. Dítě osřelo. S holubička vyletěla ze skály. Ryby se loví do stí. Vybudoval slo na obilí. Mám rád srový chlebíček. Srové maso je vhodné pro některé ptáky. Pravopis zvládal s největším úslím. Zvolal: „Sp odtud!" Projeli jsme řídce osdleným krajem. V laboratoři byl cítit silný zápach srovodíku. Zaspu díru. Po ránu cukroval vítr zemi sněhem z olověného spátka mraků.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

Použitá literatura:
KAMIŠ, K.: Procvičujeme pravopis podle pravidel ve škole i doma, FORTUNA 1994

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému