Souhrnný diktát s vánoční tematikou (44)

 

Vánoční čas a škola nejde úplně do sebe, ale slibujeme, že tento diktát je zábavný a můžete ho brát jako udržovací cvičení mezi vánočními svátky. Procvičíte v něm velká písmena, vyjmenovaná slova, čárky ve větách a další.


Hlavní představitel hudební skupiny ightwork, ojta yk, zpívá v jedné z orginálních písní této kapely o tom že ánoční čas je v každém z nás.
Taková slova mu jistě nelze upřít ale můžeme si být jisti tím že ánoce vnímají lidé veskrze poztivním dojmem? Po hlédnutí drtivé většiny merických filmů musí se v divákov zaručeně vytvořit iluze o krásných bílch ánocích, pohodě u rodiého krbu či pod teplou plšovou dekou, třptivých obrazcích na oknech a mísách plných babiina cukroví. Realita však bývá často zcela odlišná.
Na bedrech většiny eských žen ulp tíha předvánočního úklidu celého příbtku, leštění nábtku, hánění dárků, blení závěsů a rovněž nutnost vysílat zářivé úsměv do všech světovch stran, aby byl zapuzen sebemení dojem nezvladatelnosti tohoto maratonu. Často se proto stává, že linky dvěry kolabují a čekárny ěstských nemocnic okupují hsterické ženy ze všech částí eské republiky. Myslím si, že řešením není balit se a odletět na avaj, ale zmobilizovat rodié příslušníky a pustit se do předvánočních příprav společně. Samozřej vás nemohu do ničeho nutit, ale jistě uznáte, že společnými silam připravený bramborov salát chutná přece jen lépe a na veselé zpívání koled v kruhu nejbliích se pak vzpomíná ještě dlouhá léta.
I kdyby se moje prosby nakrásně splnily, bude nám však s největší pravděpodobností chybět další tpický znak Vánoc, kterým je sněhová pokrývka pol a luk. To je ovšem již otázka nikoli pro nás, ale pro eský ydrometeorologický stav.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

 

Eliška Zvelebilová

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému