Současná česká literatura 1 (10)

11. 10. 2013 | Typ cvičení Kvíz / test

Na Pravopisně.cz nemusíte procvičovat jen pravopis, gramatiku a další jazykovědné disciplíny, ale můžete zaplout i do hlubokých vod literatury. Tento test je zaměřený na současnou českou literaturu – předveďte se.

PLUDKOVÁ: Oldo, klid! Milý Hugo! Bez topůrka ani věrtel nezakopeš! Proto tvůj otec na dnešek pozval – no, zeptej se otce, koho na dnešek pozval! HUGO: Tati, koho jsi na dnešek pozval? PLUDEK: Kolegu Kalabise! No – zeptej se matky, kdo je to kolega Kalabis! HUGO: Mami, kdo je to kolega Kalabis? PLUDKOVÁ: Bývalý spolužák tvého otce! No – zeptej se otce, co s kolegou Kalabisem jako kluk dělal! HUGO: Tati, co jsi s kolegou Kalabisem jako kluk dělal? PLUDEK: Rozbíjeli jsme okna! PLUDKOVÁ: Bohatým sedlákům! PLUDEK: Ano – a zeptej se matky, čím je kolega Kalabis teď! HUGO: Mami, čím je kolega Kalabis teď? PLUDKOVÁ: Náměstkem!

1. Autor předchozího textu je:

a)
b)
c)
d)

2. Název díla, ze kterého úryvek pochází:

a)
b)
c)
d)

3. Určete literární žánr textu:

a)
b)
c)
d)

4. Autorem románu Bestiář je:

a)
b)
c)
d)

5. Vyberte dílo, které je z uvedených nejstarší:

a)
b)
c)
d)

6. Autorem knihy Velká žena z Východu je:

a)
b)
c)
d)

7. Vyberte dílo, které je z uvedených nejmladší:

a)
b)
c)
d)

Necítím se ve své kůži ve své kůži bezpečné… chci si s tebou trochu užít - buď tak hodná, vysvleč mě. Stáhni mi tu kůži z těla jako svetr přes hlavu vysvleč mě, a kdybys chtěla projdeme se ke splavu…
8. Určete literární žánr textu:

a)
b)
c)
d)

9. Autorem předchozího textu je:

a)
b)
c)
d)

10. Vyberte autora, který mezi ostatní nepatří:

a)
b)
c)
d)


Pošli tento příspěvek svému blízkému