Diktát – souhrnná vyjmenovaná slova 6 (20)

 

Vyjmenovaná slova patří mezi nejzákladnějším český pravopis. Dělají problémy a chyba ve vyjmenovaném slouvu je často cílem posměšků, takže se rozhodně vyplatí po obojetných souhláskách nechybovat.


Můj kamarád bdlí pod mostem. Slšel jsem, že přišel před třemi roky o bt. To za to můžou zelené blinky, které pěstoval na zahrádce. Mslel, že to před policií utají, ale mlil se. Poté, co přišel o bt a pobval ve vězení asi 2 roky, začalo se mu blskat na lepší časy. Chtěl bych mu nabdnout práci na farmě, kde by se staral o kobly. I s bky by se setkal. Pak by si mohl koupit nábtek. A když by měl víc peněz, tak i lže. Ale odmítl a chtěl pracovat ve mlýně. Ale v práci je pomalý jako hlemžď. Ptle jsou prý těžké. A tak přijel brz ráno na letiště. Měl namířeno z Ruz do Berlína. A už ho ani mš nevděla.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

(zdroj: www.milujemecestinu.cz, autor: Vojtěch Pokorný)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému