Diktát pro žáky 6. třídy ZŠ (51)

 

Procvičte si pravopis v našem novém diktátu, který jsme pro vás připravili. Diktát obsahuje většinu pravopisných jevů a umožní vám tak komplexně procvičit český jazyk.


Naše školní strašidlo

V pátek 13. větna naše třídní nechala po škole. S úkoly jsem už končil, a tak jsem chtěl jít domů. Zřej na ale zapoli a zamknuli ve škole. Nastal večer celá škola tichla a pustla, bl jsem tam zcela sám. Musel tu bt přece nějaký způsob, jak se dostat ven. Vzpol jsem si že v ředitelně by mohl bt klíč. Otevřel jsem dveře a najednou slším zvláštní pěv: „Běpěvě, běpěvě, běpěvě…“ Přede mnou se obvilo školní strašidlo. Oněl jsem. Nikdy jsem pověstem o něm nevřil. Mělo zvláštní jméno - amější a vypadalo taje, mělo pět pěstí a pořád měnilo barvy. červenalo, modralo, zezelenalo, bělelo i černalo. Strašidlo fouklo svíčku a začalo honit na koloběžce. Stal jsem se jeho ob a pomalu jsem začal vymšlet závěť. Běžel jsem před nm. Pak jsem hlédl přírodopisný kabnet, kde jsem se skryl. Tam jsem se ukryl až do rána kdy do škol přišl paní uklízečky a kuchařky. Strašidlo mělo hlad a tak vlo na koloběžce do kuchyně. hodilo na zem hrnce i několik talířů a chtělo aby mu kuchařky uvařil medvědí guláš k obdu. Paní kuchařky nevěřil svm očím. Strašidlo zrudlo zlostí, jednu kuchařku hodilo ze židle a další dvě svázalo. Najednou se ale znilo, odblo sedm hodin. Konec strašení. Strašidlo amější někde zmizelo. Tak jsem vběhl z kabnetu, seběhl jsem po schodech a zamířil rovnou do ředitelny. Tam už byla jenom paní ředitelka a tak jsem j svůj příběh pověděl.

Úloh: Správně: Chybně: Výsledek:%  

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému