Pravopisné cvičení pro 8. třídu ZŠ – velká písmena (32)

 

Dostávají se k nám připomínky, že chcete delší a těžší pravopisná cvičení. Tady pro Vás jedno máme – zaměřené na velká písmena.

A. rdlička, světově proslulý ntropolog eského původu, se narodil v roce 1896 v umpolci a zemřel v roce 1943 ve pojených státech merických. Pocházel z chudé rodiny a ta se, doufajíc v lepší možnosti obživy jako mnoho jiných, vystěhovala do meriky.

Po příjezdu do USA studoval mladý rdlička na několika ékařských akultách a ústavech, a současně se musel živit nejrozličnějšími způsoby. Zprvu, po složení všech zkoušek, se věnoval jako ékař-internista natomii, později ntropologii. Ta se pak stala náplní jeho života.

Roku 1896 odjel rdlička doplnit své antropologické vědomosti do aříže, avšak již o dva roky později vyjíždí na svou první xpedici mezi omorodé ndiány a pak rok za rokem uskutečňuje nové výpravy všude tam, kde mohl nalézt zbytky raobyvatel ontinentu.

Vykonal několik dlouhých cest do gypta a dalších imoamerických civilizací, aby porovnal a ověřil výsledky svých bádání, a rozšířil je studiem především frických a ustralských kmenů. Hrdlička jako první objevil cestu, již byla Amerika zalidněna, totiž eringovu žinu, nebo ještě spíše ostrovní řetěz leut.

Aleš Hrdlička po celý život nezapomínal na svou původní vlast, a tak z jeho velkorysých darů a dotací bylo zařízeno rdličkovo muzeum člověka při ntropologickém stavu arlovy niverzity v Praze, jedno z nejbohatších a nejlépe sbírkami vybavených muzeí toho druhu vůbec.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(Podle L. Součka)

Stáhnout:

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému