Diktát – druhý stupeň základních škol 2 (36)

 

Máme pro Vás další diktát určený pro žáky druhého stupně základní školy. Máte tak mladého sourozence? Nechte ho vyplnit náš diktát.

Ropoutala se příšerná bouře. kučení vchru bylo tak silné že se námořníci nemohl dorozut. Najednou došlo k strašlivému otřesu. Koráb si rotrhl dno o podmořské skál. Skřípot borceného trupu a praskot zlomench trámů se téměř vrovnal hukotu a sčení moře. Zasáhla vsoká vlna s takovou zsilostí že jsem se pustil lana. Jiná hrozivá vlna uchvátila a vnesla nahoru. pola jsem ztratil vdomí a když jsem opět otevřel oči tonoucí koráb jsem už nepatřil. Najednou jsem uviděl nějaké skalisko a křečovitě jsem ho s vpětím posledních sl chtil. Chtěl jsem se vzchopit a běžet ale noh pode mnou poklesával. Stěží jsem se plazl po čtyřech po zemi ale byl jsem zachráněn.

Úloh:  Správně:  Chybně:  Výsledek:%  

(Podle A. Fiedlera)

Chci se zaregistrovat

Tato funkce je určená pouze pro učitele (ulehčuje zadání a vyhodnocování klasických testů). Zadejte prosím svůj školní e-mail, ať můžeme ověřit, že jste učitelé (bezplatné e-maily: @email.cz, @seznam.cz, @gmail.com, apod. nebudeme registrovat).

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů
Odesílám...

Registraci jste úspěšně odeslali ke schválení.
O průběhu registrace Vás budeme informovat.

Pokud už u nás máte školní účet, můžete se přihlásit zde.

Pošli tento příspěvek svému blízkému